KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771247
*
nr 1277 1247
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Olja på duk, signerad, 27x65 cm
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 18:06:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 14:13:45
1
150 kr
29/9 22:44:27
2
200 kr
30/9 13:49:54
3
500 kr
30/9 15:49:50
2
450 kr
30/9 15:49:50
3
500 kr (Budbetjänt)
30/9 17:32:17
2
700 kr
30/9 18:01:13
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sven lignell sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Sven Lignell
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Läs om budbetjänten
nr 1277 1247
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Olja på duk, signerad, 27x65 cm
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 14:13:45 | 1 | 150 kr |
29/9 22:44:27 | 2 | 200 kr |
30/9 13:49:54 | 3 | 500 kr |
30/9 15:49:50 | 2 | 450 kr |
30/9 15:49:50 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/9 17:32:17 | 2 | 700 kr |
30/9 18:01:13 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sven lignell sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41